Dantų balinimas yra tokia procedūra, kurios metu yra šviesinamas dantų emalis. Dantys yra veikiami daugelio žalingų faktorių iš aplinkos: vieni iš jų yra maiste esantys pigmentai ir dažikliai, todėl neretai pacientai nėra patenkinti savo dantų spalva. Dantų balinimo procedūra tinka tik sveikus dantis ir dantenas turintiems žmonėms, todėl prieš dantų balinimą rekomenduojama pilnai išgydyti kariesą, atlikti profesionalią burnos higieną apnašo pašalinimui. Nerekomenduojama dantų balinti, kai yra dantų jautrumas dėl dantų nusidėvėjimo, priekaklelinių pleištinių defektų, emalio įtrūkimų, taip pat asmenims iki 16 metų. Gelsvą spalvos toną turintys dantys gerai pasiduoda šviesinimui, tačiau jei jūsų dantys yra pilkšvi, pažeisti tetraciklino ar rudai dėmėti dėl dantų fluorozės, jums dantų spalvą gali tekti keisti estetinio plombavimo procedūros pagalba ar uždengti dantų priekinį paviršių porceliano laminatėmis. Pažymėtina, kad plombų ar dirbtinių vainikėlių balinimas neveikia.
Dantų balinimas gali būti atliekamas savarankiškai - namuose arba odontologo kabinete. Iš namuose atliekamo dantų balinimo procedūrų populiariausios yra balinančių dantų pastų naudojimas ir dantų balinimas kapomis su specialiu geliu. Balinanti dantų pasta paprastai suteikia tik minimalų šviesinantį poveikį. Norint efektyviai balinti dantis namuose, pirmiausia reikia atvykti pas odontologą pagaminti individualias balinimo kapas, tada mūsų specialistai instruktuos pacientą, kaip saugiai atlikti balinimo procedūrą pačiam. Šviesinimo efektą suteikiantis balinantis agentas (paprastai tai būna karbamido peroksidas) gali būti nuo 10 iki 20 % stiprumo, pagal tai balinanti medžiaga ant dantų išlaikoma nuo kelių iki keliolikos valandų. Balinantys geliai yra malonaus skonio, galima užsisakyti net su vaisių skoniu. Pasiekus norimą spalvą, rekomenduojama vartoti balinančią pastą efekto išlaikymui.
Balinant dantis odontologo kabinete taip pat yra naudojamos individualios kapos, tik kaip aktyvus baliklis yra pasitelkiamas vandenilio peroksidas, jo koncentracija gali siekti iki 40 %. Reakcijai pagreitinti būtina speciali šviesa.
Dantų balinimas gali sukelti trumpalaikį dantų jautrumą ar skaumą terminiams dirgikliams, spaudimui ar lietimui.