logo

Ar man reikia gydymo

„Ar man reikia ortodontinio gydymo?” — tai dažnas klausimas, kurį sau užduoda pacientai. Dantis Jums reikia tiesinti, jei esate nepatenkinti jų estetika.

Ortodontinis gydymas atliekamas beveik visada dėl to, kad pacientai yra nepatenkinti savo dantų išvaizda: tai gali būti dantų susigrūdimas, dantų retumas, kai kurie dantys gali visiškai netilpti lanke ir panašiai. Tiesių dantų pageidauja daug žmonių, nes iš tiesų, šypsena — labai svarbi mūsų išvaizdos dalis. Žmonės, kurių dantys yra kreivi, jaučia nepasitenkinimą, paprastai mažiau šypsosi arba šypsodamiesi slepia dantis. Retai kuris pacientas kreipiasi dėl siauro žandikaulio, apsunkinto dantų išsivalymo ar kt. Tačiau ne visų žmonių psichologija yra vienoda. Dažnai tenka susidurti su priešinga situacija: nors žmogaus dantys išties yra kreivi, jis nejaučia dėl to jokio diskomforto ir visiškai nenori nieko keisti.

Siekis turėti gražią šypseną — ne vienintelė priežastis tiesinti dantis ir gydyti sąkandį. Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas ir dėl funkcinių priežasčių, tokių kaip kryžminis sąkandis, apatinio žandikaulio - smilkininio sąnario problemos, gilus traumuojantis ar atviras sąkandis ir kt. Ortodontinis gydymas yra būtinas tik išimtinais atvejais, kai dėl sudėtingų anomalijų sutrinka paciento kramtymas, kalba, rijimas.

Pagrindiniai klausimai, jaudinantys pacientus ir jų tėvus, yra: ar vaikas iš tiesų turi ortodontinę anomaliją, bei kada bus tinkamiausias gydymo laikas. Visuomenėje yra populiari nuomonė, kad dantų tiesinimas turi būti atliekamas sudygus visiems nuolatiniams dantims. Tai netiesa! Iš tiesų yra tokių situacijų, kai šis principas galioja, tačiau tik jauname amžiuje (8-13 gyvenimo metais) galima koreguoti žandikaulių augimo sutrikimus, kurie sukelia didžiąją dalį ortodontinių anomalijų.

Reguliariai lankykitės pas savo gydytoją odontologą. Jis pastebės specifinius simptomus, leidžiančius įtarti esamą ar būsimą ortodontinę anomaliją, ir laiku nukreips jus ortodonto konsultacijai.

Pacientai visada pastebi savo kreivus priekinius dantis. Štai keletas kitų dažniausiai pasitaikančių ortodontinių problemų ar jas sukeliančių priežasčių, kurias būtina anksti diagnozuoti ir gydyti:

Jeigu pastebėjote panašias problemas, ar jūsų vaikui laiku nedygsta nuolatiniai dantys, jums vertėtų atvykti į ortodonto konsultaciją.

SUSISIEKITE

Taikos pr. 12, Klaipėda
Tel.: 8 46 210095
Mob.: +370 655 26661
info@breketai.lt
Darbo laikas:
I - IV: 9:00 — 19:00
V: 9:00 — 18:00

2019 © UAB "Klaipėdos ortodontijos centras". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: webmod