logo

Gydymo laikas ir trukmė

Gydymo laikas

Didžiausia dalis ortodonto pacientų yra augantys vaikai nuo 8 iki 13 metų. Šiuo laikotarpiu intensyviai vystosi visas organizmas, tuo pačiu ir žandikauliai. Tad šiame amžiuje atsiradusius augimo sutrikimus galima sėkmingai koreguoti, pvz.: plėsti viršutinį žandikaulį, keisti apatinio žandikaulio augimo kryptį. Kartais, esant sunkesnėms ortodontinėms anomalijoms, gydymas gali būti pradedamas ir anksčiau.

Reikia pažymėti, kad atsiranda vis daugiau ir suaugusių pacientų, kurie nori ištiesinti dantis, jeigu dėl įvairių priežasčių to negalėjo padaryti paauglystėje. Ortodontinis gydymas įmanomas bet kuriame amžiuje, tik suaugusiųjų gydymas trunka ilgiau, ne visas dantų susigrūdimo rūšis ortodontas pajėgia išgydyti be kitų specialistų pagalbos, kartais trukdo nepakankamai gera dantų ar periodonto būklė ir t.t. Suaugusiems pacientams, turintiems dideles žandikaulių dydžio ir padėties anomalijas, kartu su ortodontiniu gydymu gali būti reikalinga ortognatinė chirurgija.

Gydymo trukmė

Ortodontinio gydymo trukmė tiesiogiai priklauso nuo problemos sudėtingumo bei gydymo apimties. Gydymo trukmei didelės reikšmės turi ir ortodontinių priemonių rūšis bei pacientų pareigingumas.

Ortodontinis gydymas visada susideda iš dviejų fazių: aktyvios (gydymo) ir pasyvios (retencijos). Paprastai gydymas dantų plokštelėmis ar breketais trunka vidutiniškai 1.5-2.5 metus. Šiuo periodu pacientas turi lankytis pas ortodontą vidutiniškai kas 6 — 8 savaites, vyksta aktyvus dantų judėjimas, žandikaulių persitvarkymas. Gydymą atliekant beligatūrinėmis breketų sistemomis apsilankymai pas ortodontą gali būti retesni, kartais ir gydymas trumpesnis. Koregavus sakandį, pasiekus norimą gydymo rezultatą, gydymas pereina į pasyvią fazę, kurioje dar vyksta pokyčiai kaule, bei periodonto raištyje. Šiuo periodu yra nešiojami kiti aparatai. Retencija trunka panašų laiko tarpą, kaip ir aktyvus gydymas.

Koreguojant sąkandį, modifikuojant žandikaulių augimą, gydymas kartais užtrunka dar ilgiau: 3 – 4 metus, nes gydymas atliekamas etapais, gali prireikti kelių aparatų rūšių.

SUSISIEKITE

Taikos pr. 12, Klaipėda
Tel.: 8 46 210095
Mob.: +370 655 26661
info@breketai.lt
Darbo laikas:
I - IV: 9:00 — 19:00
V: 9:00 — 18:00

2019 © UAB "Klaipėdos ortodontijos centras". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: webmod