logo

Ortodontinis gydymas

Kreivi dantys – jau ne problema!

Ar mūsų šypsena yra graži, priklauso ne tik nuo dantų sveikatos, jų baltumo ar formos. Gražiai šypsenai labai svarbu, kad dantys būtų tiesūs. Dantų tiesinimu, sąkandžio gydymu, veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų korekcija bei šių ligų profilaktika rūpinasi gydytojas ortodontas. Ortodonto darbo sritis yra ne tik dantys, kurių padėtį žandikaulyje iš vienos vietos galima keisti į kitą. Ortodontas gali įtakoti ir žandikaulių augimą, jį skatinti, slopinti arba keisti žandikaulių augimo kryptį, gydo bet kokios rūšies dantų kreivumą, dantų skaičiaus ar dygimo sutrikimus, veido asimetriją, apatinio žandikaulio-smilkininio sąnario patologiją.

Yra labai daug ortodontinių problemų rūšių. Pačias paprasčiausias lengvai pastebi patys pacientai ar jų tėveliai. Tačiau yra tokių, kurias nustato tik specialistai. Tad konsultuotis pas gydytoją ortodontą reikia ne tik tada, kai patys esame nepatenkinti savo dantų išvaizda, bet profilaktiškai tai patartina visiems vaikams 8-13 metų amžiuje. Tuo metu itin aktyviai auga vaikų veidas. Laiku pastebėjus dydžio ar padėties sutrikimus tarp abiejų žandikaulių ir pritaikius atitinkamą ortodontinį gydymą, galima koreguoti beveik visas sąkandžio problemas.

Dėl informacijos stokos ar gydytojų specialistų trūkumo dažnai pacientai kreipiasi pavėluotai, kai jų augimo nebeįmanoma koreguoti. Tačiau tai nereiškia, kad jiems negalima padėti. Tiesiog vyresniame amžiuje gydymas užtrunka ilgiau, gali būti sudėtingesnis ir brangesnis.

Kiekvienas iš mūsų gali turėti tiesius dantis!

Dantų padėtims ar jų susigrūdimui koreguoti yra taikomi įvairūs nuimami aparatai (individualios plokštelės, standartiniai treniruokliai, lūpų atitraukėjai ir kt.) bei fiksuoti aparatai (breketai). Gydant žandikaulių augimo sutrikimus dažniausiai naudojami įvairios modifikacijos nuimami ir fiksuoti funkciniai aparatai, kartais ekstraoralinis tempimas (vadinamieji „ūsai“). Ortodontinių aparatų yra labai daug rūšių, jie vystėsi šimtmečius, tobulėja iki šiol.

SUSISIEKITE

Taikos pr. 12, Klaipėda
Tel.: 8 46 210095
Mob.: +370 655 26661
info@breketai.lt
Darbo laikas:
I - IV: 9:00 — 19:00
V: 9:00 — 18:00

2019 © UAB "Klaipėdos ortodontijos centras". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: webmod