logo

Miofunkcinė terapija

     Dantys burnos ertmėje yra nuolat veikiami dviejų viena kitai priešingų jėgų: lūpų ir liežuvio. Jeigu šie galingi veido raumenys veikia sveikai ir darniai vienas kito atžvilgiu, veidas turi galimybę vystytis harmoningai. Pažeidus šių jėgų pusiausvyrą, situacija pasikeičia. Pavyzdžiui, sutrikus kvėpavimui pro nosį, mažas vaikas ima refleksiškai kvėpuoti pro burną, pasikeičia jo veido ir kaklo raumenų tonusas, net stuburo laikysena, procesui tęsiantis ilgai, dėl nuolat pražiotos burnos ir skruostų spaudimo vystosi siauras viršutinis žandikaulis, kryžminis sąkandis, galinė apatinio žandikaulio pozicija ir panašiai. Esant įgimtai liežuvio disfunkcijai rijimas vyksta stumiant priekinius dantis ir formuojasi atviras sąkandis, sutrinka ne tik veido estetika, bet ir funkcijos, už kurias yra atsakingi dantys - kalba ir kramtymas.

     Šias problemas reikia koreguoti nedelsiant, vaikui dar augant, nes veido miofunkciniai (raumenų ir funkcijų) sutrikimai (OMD- Orofacial Myofunctional Disorders) tiesiogiai ar netiesiogiai neigiamai paveikia daugybę procesų veide: žindymą, veido skeleto augimą ir vystymąsi, kramtymą, rijimą, kalbą, okliuziją, smilkininio apatinio žandikaulio sąnarių judesius, ortodontinio gydymo rezultatų stabilumą, veido estetiką.

Miofunkcinė terapija apima:

Tai kompleksinis gydymas. Jame dalyvauja gydytojai ortodontai, odontologai, ausų - nosies - gerklės gydytojai, logopedai, kineziterapeutai, reabilitologai - fizioterapeutai.

SUSISIEKITE

Taikos pr. 12, Klaipėda
Tel.: 8 46 210095
Mob.: +370 655 26661
info@breketai.lt
Darbo laikas:
I - IV: 9:00 — 19:00
V: 9:00 — 18:00

2019 © UAB "Klaipėdos ortodontijos centras". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: webmod